דלג לתוכן ראשי

ערבית מדוברת - ממשיכים


על הקורס בכללי

קורס ״ממשיכים״ מהווה המשך ישיר לקורס המתחילים שלנו ומתאים למי שסיים את הקורס הראשון, או לתלמידים עם רקע מוקדם בסיסי בערבית מדוברת. תלמיד שיסיים בהצלחה את הקורס ידע לתקשר בערבית מדוברת ברמה טובה, יוכל להרכיב ולהבין משפטים מורכבים בזמנים השונים, במגוון רחב של נושאים.

מה לומדים בקורס?

  • אוצר מילים- 600 מילים נוספות על המילים של קורס המתחילים (1200 סה״כ)
  • הפועל- של נושאי הפועל בכל הזמנים (עבר, הווה, עתיד) ולימוד של הצורות המרכזיות והחשובות ביותר
  • של הפועל
  • דקדוק- עיסוק בתופעות דקדוקיות מתקדמות חשובות
  • תרגול- מעל 1500 תרגילים שנועדו לעזור לנו לפתח יכולות שיחה גבוהות ויצירת משפטים ארוכים יותר, תוך שימוש במילות קישור ובאוצר מילים נרחב.

מי מלמד?

אל גילעד סוויט, המורה הקבוע שלנו, מצטרפת בקורס הממשיכים סונדוס אלחות, מורה מנוסה ומוכשרת לערבית.

למי נועד הקורס?

תלמידים שסיימו את קורס התחילים של מדרסה, או תלמידים עם רקע בסיסי בערבית. בכל מקרה, אנחנו ממליצים להיכנס תחילה לקורס המתחילים ולהשלים חוסרים לפני שמתחילים את קורס הממשיכים. הקורסים שלנו נועדו בשביל מי שלומד תוך כדי תנועה. סרטונים קצרים, תרגילי שמע, משחקים ועוד. אבל כולנו יודעים שבשביל להפנים שפה צריך גם להתמיד, וגם לתרגל. בשביל זה בדיוק טיפחנו בשנים האחרונות את הקהילה הלומדת של מדרסה, הכוללת עשרות אלפי אנשים שמתרגלים יום יום באתר, ברשתות החברתיות ובמפגשים קהילתיים מקומיים.

למה בכלל ללמוד לתקשר בערבית?

מעל 95% מהיהודים בישראל לא יודעים לתקשר בערבית. למרות שהערבית היא חלק בלתי נפרד מהמרחב שאנחנו חיים בו, היא מהווה שפת אם עבור 22% מהאוכלוסייה, וגם למרבית מהיהודים בישראל, יוצאי מדינות ערב, ישנו חיבור תרבותי והיסטורי אליה. זה לא מקרי, המענים הניתנים במערכת החינוך ללימוד השפה מוגבלים ומתמקדים בערבית ספרותית בלבד, וכך החיבור אל השפה נשחק עם השנים.

הקורסים של מדרסה, והמיזם כולו, נולדו בדיוק בשביל זה. לתת לכל אחד ואחת את ההזדמנות ללמוד לתקשר - בערבית מדוברת, ולכולנו את האפשרות לחיות בחברה קצת פחות מנוכרת וקצת יותר מתקשרת.

מוזמנים להצטרף אלינו!

Enroll