הגענו אל היעד! יוצרים יחד עולם תוכן מופלא לילדים

חודש אינטנסיבי של קמפיין הגיע לסיומו בהצלחה! עשינו את זה, הגענו אל היעד! ומה עכשיו? איך יראה עולם התוכן לילדים? איך אנחנו מדמיינים שילדי ישראל ילמדו ערבית בשנים הקרובות?

תמונה של צוות מדרסה בפגישה
תמונה של מיכל רוזן

מיכל רוזן

מנהלת דיגיטל

ביולי 2022 יצאנו לקמפיין בזק לגיוס 250 תומכות ותומכים למדרסה, כמות שתאפשר לנו להגשים עוד חלום ולהקים סביבת למידה מקוונת לילדים! כבר שמונה שנים שאנחנו מלמדים את כל מי שרוצה עברית מדוברת בחינם, דרך סרטונים, תרגילים, מאות שיעורים, תכנים ברשתות, אתגרים בואצאפ, אנקדוטות במייל, ומה לא…לא הגיע הזמן שמשהו מכל הטוב הזה יהיה נגיש גם לילדים?
 

אז אמנם הכל קרה בזמן כל כך קצר כי היה לנו רק חודש להרים את כל הקמפיין והתכנים שלו, אבל גם הפעם הקהילה כמו תמיד לא אכזבה והצלחנו להגיע אל היעד! שֻכְּרַן כְּתִ׳יר!💚🙌

אז אחרי שנשמנו לרגע נתחיל בעבודה של בניית סביבת הלמידה! אבל מה זה אומר בעצם ״עולם תוכן״ או ״סביבת למידה״ בערבית מדוברת לילדים?! ואיך היא הולכת להראות ואיך היא תלמד את ילדי ישראל ערבית מדוברת?

🤓📚אז אנחנו כבר זמן מה שקועים במחקר עם פסיכולוגית ילדים, ויחד מפצחים מה הדרכים הכי טובות ומעודכנות להקניית שפה לילדים. כבר עכשיו למדנו כבר לא מעט! ידעתם שילדים יכולים להידבק למסך ולחזור על אותו סרטון גם אלף פעם?! (לכן ממש חשוב שהוא יהיה חינוכי ומעשיר!), ושילדים גם אוהבים ללמוד עם גיבורים אהובים דרך, הצגות ופעילויות דינמיות?! אז את כל זה ועוד אנחנו לוקחים בחשבון בבניית עולם התוכן! אנחנו מקווים שיהיה גיבור או גיבורה שילוו את הילדים במסע הלמידה, ושהתכנים יהיו מספיק מגוונים שלא יימאס מהם לרגע🪅

בחזון שלנו יש סביבת למידה עשירה שהיא עולם ומלואו בפני עצמה. הילדים נכנסים למרחב ויכולים לבחור בין להתחיל משחק קצר, להיכנס לשיעור כייפי עם דמות אהובה, לצפות בהצגה או המחשה של סצנות שיחה, או אולי לשיר ולרקוד לרצף של שירים!🧜🏻‍♀️✨

אבל זה לא הכל! אנחנו מתכניים שעולם התוכן יהיה גם מפתח לפעילויות מחוץ למסך וישמש כבסיס לשלל פעילויות לימודיות כיפיות, למשל:
🌻 אחר הצהריים כייפי של הורים וילדים עם משחקים סביב השולחן עם כרטיסיות מילים, פאזלים ומדבקות.
🌻 פעילויות משותפות של קבוצות הורים וילדים בפארקים בספריות או קניונים שאפשר להירשם אליהם דרך עולם התוכן.
🌻שיתופי פעולה עם כוכבי ילדים, פינות קבוצות בערוצי טלוויזיה לגיל הרך, וכל מה שיעזור להגיע לכל ילד וילדה בישראל…

הרבה חלומות, ועכשיו בזכותכם יש גם את הדחיפה הראשונית כדי להתחיל ולבנות את החלום! אגב, אם אתם עוד רוצים לתמוך השארנו את דף התמיכה של הקמפיין פתוח וכל תמיכה נוספת תאפשר לייצר יותר תוכן ולהשעיר את סביבת הלמידה. 
דילוג לתוכן