לומדים לתקשר בערבית מדוברת עם 'מדרסה' קורסים בזום לקהל הרחב

איש לומד ערבית, אומר מרחבא, וחתול בתמונה שואל מה נשמע בערבית

קורסי ערבית מדוברת  | 24 שעות אקדמיות (=18 שעות מלאות)  | 12 מפגשים |

משך כל מפגש: 2 שעות אקדמיות (=1.5 שעות מלאות) 

עלות הקורס: 800 ש”ח

״מדרסה״, הסטארט- אפ החברתי שמלמד את ישראל לתקשר בערבית מדוברת, מזמין אתכם ואתכן להצטרף למעל 140.000 ישראלים וללמוד איתנו במודל ״הכיתה ההפוכה״ – מפגשי תרגול קבוצתיים בהם מדברים ערבית ומפתחים מיומנויות שיחה ותקשורת עם מורה מעולה מהצוות שלנו+ למידה ותרגול עצמאיים מכל זמן ובכל מקום שנוח באפליקציית מדרסה או באתר שלנו.

לקראת כל שיעור תקבלו מהמורה רשימת משימות לתרגול באפליקציית מדרסה/ באתר. המשימות כוללות סרטוני סצנות יומיומיות ושיחות בסיסיות בערבית,תרגילים, קטעי שמע, מבחנים ופינות העשרה בהתאם לנושא היחידה. כך, השיעורים עם המורה והקבוצה מוקדשים לתרגול שיחה ופיתוח יכולות התקשורת בערבית מדוברת במקום ללמידה תיאורטית.

להרחבה: פירוט תהליך הלמידה במדרסה

 • חוברת קורס 
 • אפליקציית מדרסה- אפליקציה לתרגול ולמידת השפה שפיתחנו עם הטכניון ומאפשרת לשפר את יכולת השיחה והתקשורת בערבית מדוברת. 
 • מילון מדרסה- מילון ערבית מדוברת- עברית המילון המקצועי המעודכן והמקיף בישראל. המילון מתעדכן תדיר ומדי חודש משתמשים בו כ- 12.000 ישראלים
 • קבוצת תרגול עם המורה בווטסאפ- קבוצה ייעודית סגורה לתלמידי הקורס
 • קבוצות תרגול עם הקהילה- המשתתפים מקבלים הזמנה להצטרף לקהילת הלומדים שלנו בפייסבוק, באינסטגרם, בוואטסאפ ובטיק-טוק, לשאול שאלות, לקבל חידות ואתגרים ישר לנייד ולהכיר אנשים שמעוניינים ללמוד יחד
 • השיעורים של מדרסה בספוטיפיי- אפשר ללמוד עם מדרסה מכל מקום! את השיעורים שלנו בספוטיפיי שמעו כבר מעל חצי מליון ישראלים!

המשתתפים יודעים לנהל שיחה בסיסית בערבית מדוברת: להציג עצמם ולנהל שיחת היכרות בהקשרים אישיים וחברתיים, כולל היכרות עם הברכות וכללי הנימוס המקובלים, לשאול שאלות על המשפחה הבית ומקום העבודה של אדם אחר בערבית, לקבוע זמנים, תאריכים ושעות ועוד

תלמידה עם משקפיים ואוזניות לומדת במחשב נייד

מדברים בערבית מהמפגש הראשון! 

איש ואישה יהודי וערביה מחייכים

מתרכזים בפיתוח יכולות תקשורת, ניהול שיחה ואוצר מילים שימושי!

איור של ארבעה אנשים לומדים בזום

לומדים בקבוצות קטנות בזום בליווי מורה מעולה!

מסך של סמארטפון

מצטרפים לקהילה ענקית ומסגרת למידה יומיומית וחינמית שתעזור לכם להתמיד!

שתי ידיים נותנות "כיף"

תומכים בארגון חברתי ללא מטרות רווח שפועל לקידום תקשורת בחברה הישראלית!

קורסים קרובים ביוני

קורסים קרובים ביולי

רמות הקורסים שלנו

בקורס נלמד לנהל שיחה בסיסית בערבית מדוברת, נלמד להכיר, לשאול שאלות, לדבר על עצמינו, על העבודה, המשפחה והחברים ולתקשר בשפה יומיומית.

קורס ברמת 02 מהווה המשך ישיר לקורס 01 שלנו ומתאים למי שסיים את הקורס הראשון, או למשתתפים עם רקע מוקדם בסיסי בערבית מדוברת. משתתף שיסיים בהצלחה את קורס 02 יוכל לדבר ולהבין משפטים מורכבים בהקשרים שונים. בעוד שקורס 01 מהווה את החשיפה הראשונית לשפה, בקורס 02 הדגש הוא על קיום שיחות קצרות על בסיס היסודות שנלמדו. בנוסף, הרחבת הידע הדקדוקי שמתקיים בקורס 02 מאפשר לתלמידים לבטא את עצמם בתחומים רבים יותר ובמיומנות גבוהה יותר. 

גם קורס 02 מתנהל במתכונת היברידית – מפגשים עם מורה ובנוסף- תרגול ולמידה עצמאית במערכת הלמידה הדיגיטלית של מדרסה. הקורסים המקוונים לרמת 02 מתנהלים, כמו בקורסים ברמת 01 ,  במערכת ניהול למידה (LMS) ומאפשרים מגוון של כלי ניהול וניתוח של התקדמות הקבוצה כמכלול ושל כל משתתף בנפרד. כך יכול המורה לייחד משימות לפי רמה, לעקוב אחרי ביצועים והתמדה וללמוד על הנושאים החשובים לכל קבוצה. 

מה לומדים בקורס 02?

 • תרגול שיחה- זהו הדגש העיקרי של הקורס. תרגול זה נעשה הן באמצעות הפעילויות במפגשים עצמם, והן באמצעות שימוש במאות קטעי שמע, סרטונים ותרגילים שמלווים את המשתתפים ומצויים בפלטפורמה המקוונת. שילוב זה מאפשר יכולות שיחה מפותחות ויצירת משפטים ארוכים יותר.
 • אוצר מילים- כ- 400 מילים, נוסף לאוצר המילים של קורס 
 • הפועל- לימוד של הצורות המרכזיות והשימושיות ביותר של הפועל בכל הזמנים (עבר, הווה, עתיד)
 • דקדוק- עיסוק בתופעות דקדוקיות מתקדמות מרכזיות
   

קורס ברמת  03 מהווה המשך ישיר לקורס 02 שלנו ומתאים למי שסיים את קורס 02, או למשתתפים עם רקע של כ-80 שעות למידה בערבית מדוברת. משתתף שיסיים בהצלחה את קורס 03 יוכל להתבטא באופן חופשי בתחומי חיים חשובים. בהקשרים שונים. בעוד שבקורס 02 הדגש הוא על קיום שיחות קצרות על בסיס היסודות השפה שנלמדו, בקורס 03 משלימים את למידת חוקי הדקדוק שמהווים בסיס לשיח, ומתמקדים ביישומם בהקשרים שונים בתוך שיחה בזוגות ובקבוצות. בנוסף, הרחבת הידע הדקדוקי שמתקיים בקורס 03 מאפשר לתלמידים לבטא את עצמם בתחומים רבים יותר ובמיומנות גבוהה יותר. 

גם קורס 03 מתנהל במתכונת היברידית – מפגשים עם מורה ובנוסף- תרגול ולמידה עצמאית במערכת הלמידה הדיגיטלית של מדרסה. הקורסים המקוונים לרמת 03 מתנהלים, כמו בקורסים ברמת 01 -02 שלנו,  במערכת ניהול למידה (LMS) ומאפשרים מגוון של כלי ניהול וניתוח של התקדמות הקבוצה כמכלול ושל כל משתתף בנפרד. כך יכול המורה לייחד משימות לפי רמה, לעקוב אחרי ביצועים והתמדה וללמוד על הנושאים החשובים לכל קבוצה. 

מה לומדים בקורס 03?

 • תרגול שיחה- בקורס זה נפתח את מיומנויות השיחה החופשית בערבית דגש העיקרי של הקורס. תרגול זה נעשה הן באמצעות הפעילויות במפגשים עצמם, והן באמצעות שימוש במאות קטעי שמע, סרטונים ותרגילים שמלווים את המשתתפים ומצויים בפלטפורמה המקוונת. שילוב זה מאפשר יכולות שיחה מפותחות ויצירת משפטים ארוכים יותר.
 • אוצר מילים- כ- 400 מילים, נוסף לאוצר המילים של קורס 
 • הפועל- השלמת הלמידה של הצורות המרכזיות והשימושיות ביותר של הפועל בכל הזמנים (עבר, הווה, עתיד)
 • דקדוק- השלמת הלמידה של התופעות הדקדוקיות הבסיסיות בערבית המדוברת, יחד עם התייחסות לתופעות מתקדמות יותר.

רוצים עוד פרטים? יש לכם שאלות?

התקשרו אלינו כאן:

077-6004374

או מלאו את הטופס כאן:

איור של תלמידה לומדת ערבית עם לפטופ וחתול על השולחן

קורסים שמתחילים בקרוב:

קורס רמה 1, 2.4 קורס רמה 2, 11.4 קורס רמה 4, 30.4 קורס רמה 2, 5.5

דילוג לתוכן